Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Wyniki zawodów

Relacja z Festynu "Puchar Ziemi Koszalińskiej" i "I Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi"

RELACJA Z FESTYNU WĘDKARSKIEGO „PUCHAR ZIEMI KOSZALIŃSKIEJ”, RODZINNEGO GRZYBOBRANIA i

„I OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW SPINNINGOWYCH PARAMI”

                                             W niedzielny poranek, zwiastujący słoneczną pogodę, w centrum Rosnowa zaroiło się od uczestników Festynu Wędkarskiego pn. „Puchar Ziemi Koszalińskiej”.

Łącznie w Festynie uczestniczyło 126 zawodników, co stanowi nowy rekord frekwencji nie tylko w rosnowskich zawodach.

Z członkami najbliższej rodziny przybyli zaproszeni goście w osobach Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja i Starosty Koszalińskiego Mariana Hermanowicza.

Przybyli także przedstawiciele Nadleśnictw z Manowa i Tychowa a telewizja TV „Max” Koszalin rejestrowała przebieg festynu.

Do wyboru było wiele konkurencji wędkarskich.

                                            Mistrzostwa powiatu koszalińskiego rozgrywano w dyscyplinie spławikowej na kanale energetycznym gdzie zgłosiło się 25 zawodników, w tym trzech juniorów i kobieta, dyscyplinie gruntowej z brzegu jeziora (25 zawodników, w tym 2 juniorów i kobieta) oraz spinningowej (12 zawodników).

W konkurencji spławikowej mistrzem powiatu został Zdzisław Barczewski przed Janem Tańskim (obaj z koła „Agros” Koszalin). Kolejne miejsca zajęli – Grzegorz Kwiatkowski z koszalińskiego „Miętusa”, Łukasz Dywelski (koło Policji Koszalin), Mirosław Smyk z Tychowa i Adam Bubnowicz z Koszalina.

                                              Najlepsi juniorzy to Filip Chyćko i Kacper Dąbrowiecki (obaj ze szkółki wędkarskiej z koła w Czaplinku oraz Błażej Lange z Miastka. Mistrzynią powiatu została Anna Czyżyk z Koszalina.

 

                                              Mistrzem powiatu koszalińskiego w wędkarstwie gruntowym został Adam Alfs z Miastka przed Pawłem Nowackim z Czaplinka i Zygmuntem Osadowskim z Polanowa. Kolejne miejsca zajęli : Adam Szulc z Białogardu, Mieczysław Sobczak i Jarosław Wrzosek(obaj z Czaplinka).

Najlepsi juniorzy gruntowcy to zawodnicy z Miastka: Przemysław Spalik i Krystian Maziarz. Nowa mistrzyni powiatu to Paulina Dembik z Białogardu.

 

                                               Spinningowe mistrzostwa powiatu wygrał Andrzej Książek z Połczyna Zdroju (szczupak 53 cm), przed Kazimierzem Pirzewskim z Polanowa, Krzysztofem Joachimiakiem z koła w Tychowie i Ireneuszem Szczepockim z koła Rokosowo – Jedliny.

 

Puchary, nagrody oraz talony do realizacji w sklepie wędkarskim „Darko” w Koszalinie wręczył Starosta Koszaliński Marian Harasimowicz.

                                       „I Ogólnopolskie Zawody Spinningowe z Łodzi Parami” o atrakcyjne nagrody wicemarszałka województwa zgromadziły 50 zawodników (25 łodzi), którzy spenetrowali najdalsze zakątki Rosnowskiego Jeziora.

Zwyciężyła para Jankowski Ryszard i Tomasz Runkun łowiąc 70 centymetrowego szczupaka i 4 duże okonie.

Drugie miejsce zajęli zawodnicy zespołu Spinn Team Sianów w osobach Krzysztof Powałka i Wojciech Niziński z dwoma szczupakami na koncie (po 53 cm).

Trzecia drużyna to Czesław Wolant i Kazimierz Fabiszewski z koła w Borne Sulinowie (szczupak i okoń). Kolejne drużyny to Boguś Grzegorz i Waldemar Bartosiewicz z Sianowa, Mirosław Ścibisz i Konrad Grzegorz z Człuchowa oraz Piekarski Mariusz i Marcin Ryfun z Bobolic.

 

                                           Rodzinne grzybobranie o puchary wicemarszałka województwa zgromadziło 14 chętnych, szczególnie członków rodzin startujących zawodników. Koszalińskie piękne i obfitujące w grzyby lasy tym razem były łaskawsze dla zawodników spoza Koszalina.

Królową grzybobrania została Sylwia Wacławek zbierając ponad 6 kg podgrzybków i borowików, przed Mirosławem Stańczukiem i Moniką Jońską z Tychowa.

Największy borowik – Katarzyna Woźniak z Wychowa.

Nagrody i puchary dla spinningistów z łodzi oraz uczestnikom grzybobrania wręczył Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Wyróżnienia specjalne to:

1. Puchary Prezesa Koszalińskiego Okręgu PZW Marka Lewandowskiego za największego szczupaka (70cm) otrzymał Ryszard Jankowski i okonia (41.5 cm) Marcin Ryfun z Bobolic.

2. Puchar za największego leszcza, nagroda prezesa koła Rokosowo – Jedliny, Grzegorza Leszcza – kol. Adam Alfs z Miastka.

3. Puchary prezesa klubu „Jurmen” otrzymali:

- prezes koła wędkarskiego z Tychowa, Krzysztof Woźniak za największą reprezentację wśród uczestniczących kół ( 17 zawodników i grzybiarzy),

- globtroterzy festynu (Stanisław Wojtkowski i Zbigniew Guzek) z Warszawy,

- senior zawodów – Tadeusz Buczak,

- najmłodsza uczestniczka i uczestnik festynu (kilkuletni najmłodsi zbieracze grzybów),

 

Organizatorzy festynu zapewnili obfite śniadanie(kawa, herbata, napoje, piwo, ciasto i słodycze) oraz obiad (pieczone kurczaki, zupa gulaszowa, flaczki i bigos).

Na zakończenie festynu wśród jego uczestników rozlosowano ponad 50 upominków.

Podziękowania dla sponsorów festynu;

1.     Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Tomasz Sobieraj

2.     Starosta Koszaliński Marian Hermanowicz,

3.     Prezes TV „Max” Koszalin Jarosław Bihun.

4.     Redaktor Naczelny Tygodnika„Miasto” – Marcin Napierała,

5.     Prezes Okręgu PZW Koszalin – Marek Lewandowski,

6.     Piekarnia GS „Samopomoc Chłopska” w Sianowie,

7.     Szefowie Nadleśnictw w Manowie i Tychowie,

8.     Rada Osiedla Jedliny w Koszalinie,

9.     Sklep wędkarski „Darko” w Koszalinie

10.                       Hurtownia „Grześ” z Trawicy

11.                       Koło PZW Rokosowo – Jedliny Koszalin

12.                        Mieleński Wędkarski Klub Sportowy „Jurmen”

 

Więcej zdjęć na: http://www.pzw.org.pl/3383/wiadomosci/lista/60/aktualnosci

 

Zapraszam na Jesienny Festyn Morski, który odbędzie się w dniu 18 października na kanale morskim w Darłówku Zachodnim ( zawody spławikowe i gruntowe).

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.